CanalulDLM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Aici gasesti tot ce vrei sa sti !
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Lionel Messi

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
yulisukar
Admin
Admin
yulisukar


Mesaje : 61
Puncte : 91
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Spania , Barcelona

Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 10:23 pm

Leo Messi spune : Familia mea mi-a spus că de la o vârstă foarte fragedă, când am fost de învăţare pentru a mers pe jos, am avut o pasiune pentru minge. În mod clar, nu-mi amintesc asta, dar nu este greu să ne imaginăm mă aleargă după o minge.

După cum mulţi dintre dumneavoastră probabil ştiţi deja, ca un copil, atunci când am fost de aproximativ 8, a trebuit să urmeze un tratament special pentru a avea o rată normală de creştere. Intotdeauna mi-am aminte că în fiecare noapte mi-ar sta pe patul meu şi-au injecţii în picioare. Nu a fost distractiv, vă pot asigura, dar am vrut să devin un fotbalist atat de mult incat a meritat. Problema a fost că tratamentul a fost foarte scump şi familia mea nu a putut permite. Mama şi tata a încercat totul şi voi fi mereu recunoscător pentru asta. În cele din urmă, se pare ca solutia a fost în Spania, în Lerida, în cazul în care unele din rudele noastre vii. Tata mi-a fost oferit un loc de muncă şi, în acelaşi timp, aceasta a fost şansa mea de a merge pentru un proces cu Barca.

Din fericire, studiile au mers bine şi înainte de am stiut ca am castigat oportunitatea de a juca în Barcelona. În acel moment, întotdeauna am amintesc, familia mea si am avut de a face o decizie foarte dificilă.Întrebarea era dacă să se întoarcă acasă sau pentru a încerca norocul nostru în Barcelona. Se pare ca o alegere uşor de făcut, dar mă întristează să se gândească la acel moment. Într-o zi tata ma întrebat: "Ce aţi dori să faceţi, Leo", "Aş dori să staţi", am răspuns. I-am spus că cu mare convingere şi speranţa de care îndeplinesc un vis. Niciodata nu voi regreta că a făcut această decizie, ştiind că aş fi mereu sprijinul familiei mele necondiţionate.

sorry de data asta e copy&paste....restu sris de mne...Jur!!
study
Respecta!! king & queen


Ultima editare efectuata de catre yulisukar in Vin Aug 19, 2011 12:21 am, editata de 2 ori
Sus In jos
yulisukar
Admin
Admin
yulisukar


Mesaje : 61
Puncte : 91
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Spania , Barcelona

Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Re: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 10:27 pm

Imi vine sa plang ... imaginativa si voi ...la 8 ani sa faci injectii in picioare ( si totusi erau foarte scumpte )...
Sus In jos
TheAlexutzzu
Admin
Admin
TheAlexutzzu


Mesaje : 134
Puncte : 300
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Re: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 10:29 pm

Cred ca te doare mna de la atata scris da si mie imi vine sa plang.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Bravo
Sus In jos
TheAlexutzzu
Admin
Admin
TheAlexutzzu


Mesaje : 134
Puncte : 300
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Re: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitimeJoi Aug 18, 2011 10:30 pm

Sau nu cred ca tia amortit mna si un multumesc Very Happy
Sus In jos
yulisukar
Admin
Admin
yulisukar


Mesaje : 61
Puncte : 91
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Spania , Barcelona

Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Re: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitimeVin Aug 19, 2011 12:24 am

mersi...pt mine Messi e ca un fel de ,,idol´´ pun in ghilimele ..ca sunt crestin ..si crestini nu au idoli!!


Ultima editare efectuata de catre yulisukar in Vin Aug 19, 2011 2:14 am, editata de 1 ori
Sus In jos
TheAlexutzzu
Admin
Admin
TheAlexutzzu


Mesaje : 134
Puncte : 300
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Re: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitimeVin Aug 19, 2011 12:31 am

da
Sus In jos
TheAlexutzzu
Admin
Admin
TheAlexutzzu


Mesaje : 134
Puncte : 300
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Re: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitimeVin Aug 19, 2011 12:33 am

Hai Messi Lionel Messi  2466348193 Lionel Messi  2466348193
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lionel Messi  Empty
MesajSubiect: Re: Lionel Messi    Lionel Messi  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lionel Messi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lionel Messi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CanalulDLM :: General :: Sport-
Mergi direct la: